اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
ارايه آموزش‌هاي ايمني به 25 هزار راننده اصفهاني
.

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان گفت: با برگزاري دوره‌هاي آموزشي نكات ايمني را به 23 هزار راننده تاكسي و دو هزار راننده اتوبوس آموزش مي‌دهد.

محسن گلابي اظهار كرد: در تفاهم‌نامه‌اي با سازمان تاكسيراني 23 هزار نفر از رانندگان تاكسي‌هاي گردشي، آژانس‌ها و اسنپ در دوره‌هاي آموزشي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان‌ شركت خواهند كرد.

وي افزود: با تفاهم‌نامه‌اي كه بين سازمان آتش نشاني و شركت واحد اتوبوسراني اصفهان امضاء شده، آموزش نكات ايمني ويژه دو هزار نفر راننده اتوبوس نيز در حال انجام است.

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: در مجموع 25 هزار نفر از راهبران حمل و نقل شهري اصفهان اعم از اتوبوس و تاكسي دوره‌هاي آموزشي سازمان آتش نشاني را پشت سر خواهند گذاشت.

وي تاكيد كرد: ميزان آموزش‌هاي ارائه شده توسط واحد آموزش سازمان آتش نشاني اصفهان در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل 31درصد رشد داشته است.

گلابي با بيان اينكه سه شنبه‌هاي هر هفته كارشناسان واحد آموزش و پيشگيري آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان در مجتمع‌هاي مسكوني سطح شهر نكات ايمني را به شهروندان آموزش مي‌دهند، گفت: در برنامه محله عمودي آموزش‌هاي چگونگي اطفاي حريق، روش اطلاع‌رساني حوادث، استفاده از جعبه F و موارد مربوط به آسانسور به صورت تئوري و عملي همراه با اجراي برنامه‌هاي شاد و موزيكال ويژه تمام گروه‌هاي سني ارائه مي‌شود.

وي گفت: سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان، همراه و همگام با شهروندان مسئوليت‌پذير در زمينه ايمن‌سازي ساختمان‌ها و كاربري‌ها حركت مي‌كند و به طور سيستماتيك به آموزش تمام اقشار جامعه در سنين‌ مختلف مي‌پردازد.   

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان تصريح كرد: از آنجايي كه حفاظت از جامعه در برابر خطرات نيازمند يك رويكرد پيشرو همراه با كسب مهارت و دانش است، وجود كارشناسان ايمني و ساختماني، سنگر امن پشتيباني براي خطوط عمليات در سازمان‌هاي آتش نشاني است.

وي ادامه داد: واحدهاي پيشگيري آتش نشاني در تلاش است تا با ايمن‌سازي كاربري‌هاي متفاوت در سطح شهر، بستري امن را ايجاد كند تا بتوان تعداد بالاي حوادث شهري كه به علت آشنا نبودن شهروندان و ساخت و سازهاي غيرايمن رخ مي‌دهد را كاهش داد.

گلابي با بيان اينكه واحدهاي پيشگيري در اين سازمان، نقش مهم و بسزايي را در كاهش حوادث شهري بر عهده دارد،  گفت: شعار "پيشگيري بهتر از درمان است" يك شعار كليشه‌اي، اما با محتوايي غني است كه تحقق آن نياز به برنامه‌ريزي‌هاي مدون، تعيين اصول و ماموريت‌ها و چشم‌اندازهاي يك سازمان بزرگ همچون سازمان آتش نشاني است.

 وي ادامه داد: واحدهاي پيشگيري در سازمان آتش‌نشاني نه تنها موظف به ايمن‌سازي ساختمان‌ها در مراحل مختلف هستند، بلكه بازديد و ايمن سازي صنوف، كارگاه‌ها و كارخانه‌ها، زمين‌هاي بازي كودكان و ارائه استانداردهاي ايمني نيز در دستور كار آنها قرار دارد و به طور كلي واحدهاي پيشگيري، بازوي توانمند سازمان‌هاي آتش‌نشاني براي علاج واقعه پيش از وقوع هستند.

وي با اشاره به اهميت فرهنگ ايمني، افزود: فرهنگ ايمني نيازمند يك بينش صحيح و ناشي از مسئوليت‌پذيري و آموزش است؛ فرهنگ ايمني به معناي آن است كه در يك محيط استاندارد و ايمن، زندگي و كار كنيم و از آموزش‌هاي لازم براي جلوگيري از وقوع حادثه و همچنين رفع آن در زمان وقوع بهره‌مند شويم.
تاریخ:
1398/05/28
تعداد بازدید:
109
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.