اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
جلب اعتماد مردم بزرگترين سرمايه‌ مديريت شهري اصفهان است
طهراني:

معاون مالي و اقتصادي شهردار اصفهان گفت: اعتمادآفريني و جلب اعتماد مردم بزرگترين سرمايه‌هاي مديريت شهري اصفهان است كه بايد حفظ شود و استمرار پيدا كند.

 مرتضي طهراني اظهار كرد: سيستم شهرداري اصفهان درآمد و هزينه است و تفاوت زيادي با سيستم صرفاً هزينه‌اي دستگاه‌هاي دولتي كه منابع مالي خود را از دولت دريافت مي‌كنند، دارد.

وي با بيان اينكه شهرداري اصفهان در حال حاضر به لحاظ درآمدي شرايط خوبي دارد، تصريح كرد: خوشبختانه درآمدهاي شهرداري به نحو مطلوب حاصل شده و بدهي‌هاي گذشته سروسامان يافته به طوري كه در حال حاضر بدهي جاري نداريم.

معاون مالي و اقتصادي شهردار اصفهان با ابراز خرسندي از اينكه در حال حاضر ساخت و ساز و ساير فعاليت‌هاي اقتصادي در شهر اصفهان رونق گرفته است، گفت: اگر امروز پروژه‌هاي بزرگ عمراني در شهر فعال و بر اساس برنامه زمان‌بندي پيشرفت دارد، به دليل تزريق به موقع منابع مالي است، البته قطعاً اعتماد مردم به شهرداري جلب شده  چراكه كارآيي سيستم جواب داده و تمام اين سازوكارها باعث درآمد شده است.

وي با اشاره به درصد تحقق بودجه 98، گفت: پس از گذشت چهارماه از سال‌جاري بدون در نظر گرفتن اوراق مشاركت 21 درصد و با در نظر گرفتن اوراق مشاركت 33 درصد بودجه چهار هزار و 100 ميليارد توماني شهرداري اصفهان محقق شده است در حالي كه سال گذشته در اين زمان تنها 11 درصد بودجه تحقق يافته بود.

معاون مالي و اقتصادي شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: در سال جاري ميزان درآمدهاي نقدي شهرداري 125 درصد افزايش يافته و ميزان تحقق بودجه در مناطق دو، شش و ناژوان از ميزان متعارف بالاتر است.

وي افزود: خوشبختانه با مديريت هاي آگاهانه بعضي از سازمان‌هاي زيان‌ده، سود ده شده‌ كه نمونه بارز آن سازمان مديريت پسماند است كه با 22 ميليارد تومان سودآوري، بهترين رتبه را به لحاظ درآمدي به خود اختصاص داده است.

طهراني ادامه داد: سال گذشته تمام لوايح ارايه شده شهرداري اصفهان به تصويب استانداري رسيد و البته در حال حاضر آثار خود را در بخش درآمدهاي شهرداري نشان مي‌دهد.

معاون مالي و اقتصادي شهردار اصفهان تعامل شوراي شهر و شهرداري اصفهان را بسيار خوب عنوان كرد و گفت: بايد از اين شرايط و موقعيت استثنايي در راستاي توسعه و پيشرفت هر چه بهتر شهر استفاده كرد.

طهراني تاكيد كرد: اعتمادآفريني و جلب اعتماد مردم بزرگترين سرمايه‌هاي مديريت جديد شهري اصفهان است كه بايد حفظ شود و ادامه پيدا كند.

وي با بيان اينكه از دو ماه گذشته صندوق ذخيره ريالي فعاليت خود را آغاز كرده است، گفت: بر اساس ضوابط تعيين شده شش درصد از درآمد سازمان ها و مناطق شهرداري در اين صندوق كه مشابه صندوق ذخيره كشور است، ذخيره خواهد شد تا پروژه هاي بزرگ را مديريت و مشكل نقدينگي را رفع كنيم. 
تاریخ:
1398/06/02
تعداد بازدید:
37
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.