اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
نوروزي: رونمايي ويژه از مفهوم شهر دوستدار كودك در جشنواره سي و دوم
سي و دومين جشنواره فيلم هاي كودكان و نوجوانان/207

شهردار اصفهان گفت: امسال برگزاركنندگان سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان به معناي واقعي از مفهوم شهر دوستدار كودك رونمايي كردند.

 قدرت الله نوروزي صبح امروز_شنبه_دوم شهريورماه 98 در برنامه راديويي «سلام اصفهان» با اشاره به برگزاري سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان، اظهار كرد: اين شعار "جشنواره متعلق به تمام كودكان است"، در جشنواره سي و دوم تحقق پيدا كرد.

وي افزود: امسال جشنواره محدود به چند سينماي شهر نبود بلكه سينماهاي بسياري در نقاط مختلف شهر به ويژه مناطق كمتر برخوردار، فيلم‌هاي خاطره‌انگيز سينماي ايران را به نمايش گذاشتند تا تمام كودكان از لذت تماشاي فيلم‌هاي جشنواره بهره‌مند شوند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه هر شب در پرديس هنر فيلم‌هاي جشنواره براي شهروندان نمايش داده مي‌شود، گفت: امسال سينماهاي برگزاركننده فيلم‌هاي سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان در حد امكان مناسب‌سازي شد تا كودكان معلول نيز امكان حضور در اين محل‌ها را داشته باشند؛ از اين رو در سانس‌هاي جشنواره كودكان معلول، ناشنوا، كودكان كار و ... به سينما آمدند و با جشنواره همراه شدند.

وي اظهار كرد: خوشبختانه در اين دوره حراجي هنر كه رويداد جنبي جشنواره بود با عنوان «روياي كودكانه» برگزار و در يك شب 85 ميليون تومان فروش داشت تا به نفع كودكان كار هزينه شود.

نوروزي با بيان اينكه امسال رنگ و بوي اجتماعي سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان ارزش‌ها و كاركردهاي ويژه و جديدي براي جشنواره ايجاد كرده كه بسيار ارزشمند است، گفت: از مردم اصفهان دعوت مي‌شود در روزهاي باقيمانده جشنواره كه تا چهارم شهريورماه است، كودكان خود را براي تماشاي فيلم‌ها همراهي كنند.

وي با تاكيد بر اينكه برگزاركنندگان جشنواره سي و دوم به معناي واقعي از مفهوم شهر دوستدار كودك رونمايي كردند، تصريح كرد: اين روزها فضاي شهر تنها ميزبان سينماي كودك نيست، بلكه ميزبان نمايشگاه كودك و برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي كودكان است.

شهردار اصفهان ادامه داد: جشنواره سي و دوم حامل بسته‌هاي فرهنگي و اجتماعي براي كودكان بوده و علاوه بر آن در چند روز گذشته براي حضور در سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان حدود 80 نفر از 27 كشور حضور پيدا كردند.

نوروزي اظهار كرد: روز گذشته گروه 50 نفري موتورسواران فرانسوي با 27 دستگاه موتورسيكلت وارد اصفهان شدند كه هنگام مواجه شدن با آنها از ابراز رضايتي كه داشتند، خرسند شديم.

وي ابراز اميدواري كرد: مجموعه اين اتفاقات شور و نشاط اجتماعي را در شهر ايجاد كند البته بايد تلاش شود اين فضاها براي هميشه استمرار داشته باشد.

تاریخ:
1398/06/02
تعداد بازدید:
24
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.