اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
توزيع عادلانه امكانات و منابع ثروت در تمام نقاط شهر
نوروزي در جمع شهروندان منطقه 14 تأكيد كرد:

شهرداراصفهان گفت: توزيع عادلانه منابع ثروت، امكانات و رفاهيات براي تمام شهروندان در جاي جاي شهر مورد نظر شهرداري است.

 قدرت الله نوروزي امروز _شنبه دوم شهريورماه 98_ در مراسم «جشني از جنس خدمت» اظهار كرد: حضور پرشور شهروندان در اين برنامه نشان دهنده حمايت آنان از مسئولان است و ما از اين مهم بسيار خرسنديم.

وي افزود: اعضاء شوراي اسلامي شهر براي احترام به مردم منطقه 14 در اين برنامه شركت كرده اند و از نزديك با مردم به گفت و گو پرداختند چرا كه اين مردم استحقاق بهترين خدمات را دارند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه مناطق كمتر برخوردار شهر براي دريافت خدمات بايد در اولويت قرار گيرند، اظهار كرد: بارها براي بازديد از فعاليت هاي بزرگ عمراني در منطقه 14 حضور پيدا كرديم و هر بار بيشتر براي حضور در اين منطقه علاقه مند شديم چرا كه در اين منطقه فعاليت هاي عمراني گسترده اي در حال انجام است و مترو از منتهي عليه آن يعني ايستگاه دارك، فعاليت خود را آغاز كرده است.

وي افزود: شاهد بوديم كه هر كوچه پس كوچه محله حصه آسفالت شده و لبخند رضايت مندي بر لب هاي مردم ساكن در اين محله جاري شده است.

نوروزي با ابراز خرسندي از پيشرفت پروژه هاي عمراني در منطقه 14 گفت: هر روز شاهد پيشرفت و توسعه در اين منطقه هستيم به طوري كه خياباني كه همين چندماه پيش كلنگ زني شد امروز با حضور مردم افتتاح و در اختيار آنها قرار گرفت.

وي با اشاره به كلنگ زني ايستگاه آتش نشاني در منطقه 14 تصريح كرد: از ابتداي سال جاري تاكنون پنج ايستگاه آتش نشاني كلنگ زني شده است.

شهردار اصفهان ادامه داد: بسيار خرسنديم كه مردم از نتيجه فعاليت هاي منتخبان خود در مديريت شهري، خنده برلب دارند و گرد و غبار از آن ها فاصله گرفته و احساس نشاط و اميد به زندگي دارند.

وي با بيان اينكه انجام فعاليت هاي عمران و افتتاح پروژه ها باعث ايجاد اميد در بين شهروندان مي شود، افزود: اگر مي بينيد از صبح تا پاسي از شب مديران شهري در حال خدمت رساني هستند، چيزي جز نگاه هاي مبتني بر تشكر شهروندان نيست البته معتقد هستيم بيش از آنچه كه اتفاق مي افتد بايد رخ دهد تا نام محروميت از اين مناطق فاصله بگيرد، آباداني بدرخشد و ديگر غمي در چهره مردم نباشد.

نوروزي اظهار كرد: توزيع عادلانه منابع ثروت و امكانات براي تمام شهروندان در جاي جاي شهر مورد نظر شهرداري است.

وي با تأكيد بر اينكه هرجا محروم تر است بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد، تصريح كرد: مردم مي خواهند خدمت رساني در مناطق محروم بيشتر تداوم پيدا كند و از اين رو است كه رينگ حفاظتي شهر از منطقه 14 مي گذرد تا مردم زينبيه به راحتي به تمام نقاط شهر دسترسي پيدا كنند.

شهردار اصفهان تأكيد كرد: اميدواريم در آينده نزديك شاهد باشيم كه منطقه 14 تفاوتي با ساير مناطق شهر نداشته باشد.

زينبيه مركز گردشگري زيارتي در ايران مي شود

وي با بيان اينكه درصدد هستيم زينبيه مركز گردشگري زيارتي در ايران شود، گفت: طرح هاي خوبي در نظر گرفته شده كه اميدواريم علي رغم مشكلات اقتصادي ناشي از تحريم هاي ظالمانه، امكاناتي فراهم شود كه همچون امروز كه شهرداري در جذب تأمين منابع مالي براي پروژه ها موفق عمل كرده، بازهم بتواند به تمام سختي ها غلبه كرده و با اين افتتاح ها و برنامه ها خنده را بر لبان شهروندان شهر به ويژه در مناطق كمتربرخوردار ببيند.

نوروزي با اشاره به برگزاري سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان تصريح كرد: اين جشنواره شادي را به كوچه پس كوچه هاي شهر برده و هرجا سينما نداشته، سينماي سيار رفته و منطقه 14 نيز از سينماي سيار بهره مند شده است.

وي از خانواده ها دعوت كرد: كودكان خود را براي تماشاي فيلم هاي سي و دومين جشنواره بين المللي كودكان و نوجوانان همراهي كنند و آنها را از طريق ابزار سينما با هنر آشنا كنند.

شهردار اصفهان تأكيد كرد: فرزندانمان نياز دارند از امكانات موجود بهره مند شوند و ما بايد زمينه آن را فراهم كنيم؛ البته آرزوي ما ايجاد امكانات براي فرزندان اين شهر به ويژه ساكنان مناطق محروم است.

وي با بيان اينكه منطقه 14 منطقه اي رو به عمران و آباداني است، تأكيد كرد: قطعاً فقر از اين منطقه فاصله مي گيرد و مردم آن طعم شيرين عمران و آباداني را خواهند چشيد.

نوروزي ادامه داد: بايد در بودجه بندي ها، حمايت ها و تأمين مالي از مناطق كمتر برخوردار حمايت شود.

وي با اشاره به حضور گسترده مردم در آيين افتتاح خيابان منتظرالمهدي گفت: اين حضورهاي گسترده به معناي حمايت و تشويق مديران شهري براي خدمت گذاري است.

منطقه 14 كارگاه بزرگ عمراني شهر

همچنين عليرضا نصراصفهاني، رييس شوراي اسلامي شهراصفهان درا ادامه اين برنامه تأكيد كرد: منطقه 14 به كارگاه بزرگ عمراني و ساحت امور فرهنگي، هنري و ورزشي تبديل شده است.

وي با اشاره به هفته دولت اظهار كرد: يكي از مباحثي كه امروز به آن افتخار مي كنيم و در رأس امور است، افزايش اعتماد مردم در منطقه 14 و ارتباط خوب شهروندان با شهرداري است.

رييس شوراي شهر اصفهان افزود: قطعاً اين اتفاق به عنوان يك سرمايه اجتماعي ارج نهاده مي شود و شهروندان اين منطقه استحقاق دريافت بهترين خدمات را دارند و همه بايد به خدمت گذاري آن ها افتخار كنيم.

وي ادامه داد: بايد تلاش كنيم آنچه امروز در ديگر نقاط شهر براي شهروندان فراهم شده در منطقه 14 نيز روز به روز نمايان تر شود چرا كه اين حق مسلم مردم ما بايد در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي، ورزشي و عمراني تحقق پيدا كند.

نصراصفهاني با اشاره به خاطره اي از دوره سوم شوراي شهر اصفهان تصريح كرد: در دوره سوم شوراي شهر، مردم منطقه 14 طومار بزرگي به شورا مبني بر تغيير نام زينبيه به منظور برخورداري از امكانات شهري ارائه كردند و بر اين باور بودند كه اين نام بيانگر فقر، نياز و محروميت است و شايد با تغيير نام آن بتوان اتفاقات خوبي را در منطقه رقم زد؛ اما با مذاكراتي كه با شهروندان انجام داديم به جاي تغييرنام خيابان تأكيد كرديم كه بايد درصدد احقاق حقوق خود باشند كه خوشبختانه از آن زمان تاكنون مديريت شهري توجه خاصي به منطقه 14 داشته و اتفاقات بزرگي در اين منطقه رخ داده است.

وي ادامه داد: اميدواريم با مشاركت، پيگيري و حضور مردم قدرشناس منطقه شرايط بهتري براي منطقه 14 رقم بخورد.

رييس شوراي شهر اصفهان تأكيد كرد: اكثر ساكنان اين منطقه روزي از محل خودشان به اصفهان كوچ كردند، شهرنشين شدند و گام هاي خود را به سمت شهروندي برداشتند و امروز سكوت، نظم و انضباط شما همچنين دفاع از حق و حقوقتان را از نمادهاي فرهنگ شهروندي مي دانيم و معتقديم در منطقه 14 ديگر واژه «شهرنشيني» را استفاده نمي كنيم زيرا بايد بكوشيم از واژه «شهروند» استفاده كنيم زيرا فرهنگ، آداب معاشرت و نحوه برخورد با مطالبات خودتان بيانگر آن است كه اتفاقي بزرگ در منطقه 14 افتاده است.

وي با بيان اينكه امروز شخصيت، حرمت و كرامت شهروندان منطقه 14 مورد توجه مديريت شهري اصفهان است، گفت: شهردار اصفهان همواره دغدغه مناطق محروم را دارد و بارها در جلسات مختلف شاهد توصيه ها و تأكيدات وي در رسيدگي ويژه به تمام مناطق به ويژه مناطق محروم شهر بوده ايم.

كلمه «محروم» از زينبيه حذف شد

علي شمسي، مدير منطقه 14 شهرداري اصفهان نيز در اين مراسم گفت: با اقدامات عمراني گسترده اي كه در اين منطقه در حال انجام است كلمه «محروم» از زينبيه حذف خواهد شد.

وي تأكيد كرد: منطقه 14 ديگر عقب نگه داشته نيست بلكه به منطقه اي عمراني و كارگاهي تبديل شده است.

مديرمنطقه 14 شهرداري اصفهان با بيان اينكه اين منطقه درحال توسعه و آباداني است، گفت: تمام پروژه هاي عمراني تقديم مردم شده است كه در سال هاي گذشته كمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

وي تأكيد كرد: امروز مردم ساكن در اين منطقه درك كرده اند كه ديگر در منطقه اي محروم زندگي نمي كنند و قطعاً منطقه 14 عقب نخواهد بود.

تاریخ:
1398/06/02
تعداد بازدید:
46
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.